صفحه اصلي > دانشجویان دانشگاه هرمزگان > وبگردی > وبسایت ها 
 


 

کودکان در ارتش کره شمالی+ عکس و فیلم

به دنبال تهدیدهای گسترده ایالات متحده برای حمله نظامی به کره شمالی، ارتش این کشور به تقویت نظامی و افزایش نیروهای فعال خود مبادرت ورزیده است. به منظور تقویت ارتش، سران کره شمالی به حربه‌ای جدید روی آورده که در آن کودکان و نوجوانان را به استخدام ارتش درآورده و با آموزش‌های لازم به آن‌ها، نیروی نظامی جدید و مدرنی را برای حفظ این کشور تشکیل می‌دهند.
کودکان در ارتش کره شمالی+ عکس و فیلم

نظام کره شمالی با آموزش به کودکان خردسال و شستشوی مغزی آن‌ها به دنبال تشکیل ارتشی جدید از کودکانی است که تمامی هدف خود را پاسداری از این کشور و در راس همه، حفظ سلامتی رهبر این شبه جزیره، یعنی "کیم جونگ اون"، می‌دانند.


در طی سال‌های اخیر به علت افزایش فشارهای شورای امنیت سازمان ملل وهمچنین ایالات متحده، کره شمالی تحت تحریم‌های شدیدی قرار گرفته است. از زمان تاسیس این کشور توسط "کیم ایل سونگ"، مقامات آن در تلاش بوده‌اند با ایجاد خفقانی شدید در داخل کشور، مردم را سرکوب کرده و حکومتی رعب‌آوري را به وجود آورند. برای رسیدن به این مقصود، رهبران کره شمالی با تشکیل ارتشی منظم و هدفمند، بر این کشور حکومت کرده و آن را از دیگر جهان متمایز کرده‌اند.

نحوه تشکیل ارتش کره شمالی در نوع خود منحصر به فرد است. ارتش این کشور در ابتدا تنها از مردها تشکیل می‌شده ولی به تدریج و با افزایش فشارها بر این کشور، مقامات نظامی برای جبران نیروهای خود به روشی نوین دست زدند. عضویت زنان، و همچنین کودکان خردسال و نوجوان در ارتش حربه جدیدی بود که در این کشور به کارگرفته شد.

کودکان خردسال و نوجوانان از ابتدای زندگی به استخدام ارتش درآمده و آموزش‌های لازم را در طی سال‌های مختلف پشت سر می‌گذارند.

ساختار کلی ارتش کره شمالی

در ارتش کره شمالی، همیشه رهبر این کشور به عنوان فرمانده کل ارتش در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر "کیم جونگ اون" به عنوان فرمانده کل ارتش کره شمالی شناخته می‌شود.

ارتش این کشور از 5 بخش تشکیل شده که عبارتند از: نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، نیروهای استراتژیک راکت‌ها، و نیروی عملیات ویژه. کارشناسان نظامی بودجه سالیانه این ارتش را 6 میلیارد دلار تخمین زده‌اند. این مقدار 15.8 درصد از بودجه کل این کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

در حال حاضر 9495000 نفر در ارتش کره شمالی مشغول به فعالیت هستند. این تعداد برابر است با 40 درصد از کل جمعیت این کشور. عمده افراد در محدوده سنی 20 تا 45 سال قرار دارند.

به کارگیری کودکان در ارتش، حربه‌ای جدید برای تقویت قوای نظامی

در ساختار جدید ارتش کره شمالی سرمایه‌گذاری زیادی بر روی کودکان و نوجوانان شده است. سران این ارتش به دنبال این هستند تا با استخدام کودکان و آموزش نظامی به آن‌ها بتوانند در مقابل تهدیدهای نظامی ایالات متحده و کشورهای متحد این دولت مقابله کنند.

ورود به این ارتش به مثابه یک عمر خدمت برای کیم جونگ اون خواهد بود. استخدام کودکان به صورت اختیاری نبوده و ارتش به راحتی به خانواده‌ها دستور می‌دهد تا کودکان خود را در اختیار ارتش قرار دهند. آموزش این کودکان خردسال از همان ابتدای ورود با استفاده از روش‌های خاص آغاز شده و به تدریج و با آموزش‌های لازم، سربازانی پرورش می‌یابند که تماما در خدمت رهبر این کشور خواهند بود.

تشکیل ارتشی وفادار به "کیم جونگ اون"

فرآیند تشکیل ارتشی قدرتمند و وفادار به رهبر کره شمالی چندسالی است که به دغدغه اصلی این کشور تبدیل شده است. در این پروسه خاص کودکان از سنین خردسالی از خانواده‌هایشان جدا شده و در مراکزی خاص آموزش داده می‌شوند.

در این مراکز، افراد متخصص با برنامه‌های حساب شده و طولانی مدت، به درون ذهن کودکان رخنه کرده و آن‌ها را برای خدمت به کیم جونگ اون آماده می‌سازند.

وفاداری به "خاندان کیم" و نظام کمونیستی در راس تمامی برنامه‌ها قرار دارد. کودکان به نحوی شستشوی مغزی می‌شوند که "کیم جونگ اون" را به عنوان پدر واقعی و معنوی خود در نظر گرفته و تمامی تلاش خود را برای حفظ کشور خود انجام دهند.

مرکز آموزش کودکان در نزدیکی محل تولد اولین رهبر نظام کره شمالی، "کیم ایل سونگ"، تاسیس شده است.

در این مرکز به کودکان تمامی مهارت‌های نظامی آموزش داده می‌شوند. دختران و پسرانی که ضریب هوشی بالایی داشته باشند به عنوان جاسوس و در مراکزی مجزا آموزش‌های لازم را پشت سر می‌گذارند.

علاوه بر آموزش مهارت‌های نظامی، دروسی همچون زیست‌ شناسی، تاریخ و زبان‌های مختلف هم به کودکان آموخته می‌شود. با این وجود، این کودکان سرباز به اینترنت دسترسی ندارند.

 


نابغه دزدی، روشی برای تامین منابع علمی

ارتش کره شمالی به علت محدودیت در تبادل اطلاعات و فقدان دانشمندان متخصص، همواره با کمبود نیروی علمی روبرو بوده است. آموزش کودکان سرباز برای پیوستن به ارتش و سرویس‌های جاسوسی نیاز به تعلیمات در حوزه‌های مختلف دارد، در نتیجه سران این کشور نابغه دزدی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


افسر ارشد ژاپنی که تصاویر افراد ربوده شده توسط ارتش کره شمالی را نشان می‌دهد.

در این پروسه مخوف، سرویس‌های جاسوسی کره شمالی با رصد کردن افراد نابغه و مستعد در کشورهای مجاور همانند ژاپن و چین، طی برنامه‌ای حساب شده، آن‌ها را ربوده و به صورت مخفیانه وارد خاک این کشور می‌کنند. هدف اصلی از این فرآیند آموزش علوم روز و به ویژه زبان‌های بیگانه به کودکان کره‌ای است تا اینکه برای فعالیت‌های جاسوسی کاملا آماده شوند.

برای انسان‌های ربوده شده به ندرت راه فراری پیدا می‌شود؛ به گونه‌اي که بعضی از آن‌ها حتی خودکشی می‌کنند.

یکی از معروف‌ترین افرادی که دزدیده شده دختری 13 ساله به نام "مگومی یوکوتا" از کشور ژاپن است که در راه مدرسه مفقود شده و برای آموزش کودکان جاسوس به کره شمالی انتقال داده شده است.

"کیکو آریموتو" در سن 23 سالگی ازلندن ربوده شد. وی معلم زبان انگلیسی بود و در رشته اقتصاد مشغول تحصیل بود. وی پس از حدود 40 سال از کره شمالی فرار کرد.

شستشوی مغزی، فرآیندی برای حفظ بقا

نتیجه کارکردن بر روی کودکان خردسال و شستشوی مغزی آن‌ها، تشکیل ارتشی منظم و وفادار به "کیم جونگ اون" خواهد بود. آموزش دهندگان با قرار دادن تصاویر گوناگون رهبر کره و پخش سخنرانی‌های کیم جونگ اون، به گونه‌ای بر روی بچه‌ها تاثیر می‌گذارند که آن‌ها کیم جونگ اون را به عنوان پدر خود در نظر می‌گیرند.

این کودکان با پدرخواندن کیم جونگ اون، وی را مظهر قدرت مطلق در جهان دانسته و کشور خود را به عنوان بهشت روی زمین می‌دانند. پسران و دختران خردسال با شیطان خواندن آمریکا و نفرین بر این دولت امپریالیستی، اظهار می‌کنند که تنها راه کمک به کشور و کیم جونگ اون، درس خواندن و یادگیری فنون نظامی لازم برای دفاع از کشور است.

 


در پاره‌ای از موارد کیم جونگ اون با حضور در بین این کودکان، به فرآیند جلوه دادن خود به عنوان خدای کره شمالی دامن زده و با سخنانی شورانگیز، این کودکان را سنگ بنای تشکیل کره‌ای نوین می‌داند.

این کودکان با گذراندن دوره‌های مختلف، مدارک متعددی را دریافت کرده و بر حسب استعدادی که از خود نشان می‌دهند در یکی از رشته‌های نظامی استخدام می‌شوند. مسئله جالب توجه این است که این افراد در صورت تمایل به ازدواج، مجبورند از بین نیروهایی که فرماندهانشان تعیین می‌کنند، یکی را برای ازدواج انتخاب کنند.

قدرت شستشوی مغزی نیروهای ارتش کره شمالی به حدی است که حتی با وجود روبروشدن با واقعیت باز هم "کیم جونگ اون" را رهبری قدرتمند و صادق برای مردم کره شمالی می‌دانند.

"پارک هی سونگ" در سن 78 سالگی و درحالی که در کره جنوبی در اسارت به سر می‌برد، همچنان به کشورش و به ویژه رهبرش وفادار است. وی آرزو دارد یک روز مجددا به کشور خود بازگشته و به ارتش کشورش خدمت کند. سونگ کشورش را به هیچ عنوان تهدیدی برای جهان ندانسته و رهبرش را تنها امید برای نابودی آمریکا می‌داند.

 

 

 

جاسوس بازی زنانه

یکی از اهداف اصلی کره شمالی برای آموزش کودکان و نوجوانان تربیت جاسوسانی حرفه‌ای برای به دست آوردن اطلاعات لازم از کشورهای دشمن است. در طی این پروسه طولانی و هزینه بردار، افرادی حرفه‌ای و متخصص به آموزش کودکان، به ویژه دختران، می‌پردازند. تمرکز اصلی ارتش کره شمالی در امر جاسوسی بر روی دختران است و آموزش‌های خاصی به آنها می‌دهند.

بر اساس اطلاعاتی که از این مراکز آموزشی به بیرون نفوذ کرده، به این دختران نحوه برقراری رابطه جنسی و چگونگی کسب اطلاعات از افسران نظامی آموزش داده می‌شود. مسئله بسیار وحشتناک نحوه آموزش جنسی به دختران است. معصومیت دختران به شکلی کاملا ناجوانمردانه توسط افسران آموزش‌دهنده از بین میرود. در صورت امتناع از دستور، دختران به شدیدترین وضع شکنجه می‌شوند.

جاسوسان معروف ارتش کره شمالی

"کیم هیون هی" در سال 1988 در حالی که تنها 25 سال داشت در بمب‌گذاری هواپیمای کره جنوبی که عازم ایالات متحده بوده شرکت کرد. در این حادثه دلخراش، 115 مسافر کشته شدند.

وی مدتی بعد در بحرین شناسایی و به کره جنوبی فرستاده شد. دادگاه کره جنوبی "هیون هی" را به اعدام محکوم کرد ولی رئیس‌جمهوراین کشور وی را عفو کرد.

"کیم هیون هی" در خردسالی از خانواده‌اش دزدیده شده و پس از سال‌ها پشت سر گذاشتن آموزش‌های لازم و شستشوی مغزی، برای انجام عملیات‌های جاسوسی آماده شد.

"وون جئونگ هوا" جاسوسی است که به ارتش کره جنوبی نفوذ کرده و در طی 5 سال ایجاد رابطه با افسران این ارتش توانست اطلاعات طبقه‌بندی شده و ارزشمندی را برای رهبران خود بدست آورد.منبع:iranreports
 • تاریخ درج خبر: سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٢
 • شماره خبر: ٢٦٣٩٩٤
 • تعداد بازدید: 9840
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پربازديد ترين
 • بزرگداشت هفته دفاع مقدس ( 28987 )
 • نقش هدایت تحصیلی وشغلی با توجه به ویژگی های فردی (استعداد ها ،علائق،جنسیت) ( 28955 )
 • پرواز به مقصد آسمان ( 19834 )
 • برگزاری اولین کارگاه نشریات دانشجویی دانشگاه هرمزگان ( 19498 )
 • سرپرست جدید دانشگاه هرمزگان منصوب شد. ( 19202 )
 • همایش دانشجو و توسعه ی سیاسی و اجتماعی برگزار گردید ( 18799 )
 • آیین تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهدا همزمان با شروع ایام مبارک دهه فجر در دانشگاه هرمزگان برگزار شد ( 18661 )
 • برگزاری نشست مهدویت ( 18493 )
 • اولین همایش فرهنگ و شعر عاشورایی (هم نوا با نی نوا) ( 18444 )
 • مفهوم وتبارشناسی تاریخی جنبش دانشجویی ( 17873 )
 • گران قیمت ترین گوشی موبایل در جهان / تصاویر ( 17559 )
 • سبک زندگی دانشجویی١ ( 17129 )
 • گزارش نهایی سانحه جاده قم منتشر شد/ معرفی مقصران حادثه مرگبار ( 17127 )
 • دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی-سطح منطقه ای ( 17124 )
 • گرافیک: نصب هرگونه وعده دروغ، پیگرد الهی دارد ( 17043 )
 • اولین همایش فرهنگ و شعر عاشورایی "هم نوا با نی نوا" برگزار گردید. ( 16960 )
 • همایش استانی هفته ی وحدت اسلامی ( 16807 )
 • آنچه غرب کم داشت... ( 16781 )
 • مطالعات آمریکاشناسی-حوزه اقتصادی ( 16754 )
 • تریبون آزاد/گفتگوی آزاددانشجویی ( 16597 )
 • آخرين مطالب
 • مراسم بزرگداشت شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی
 • کارگاه مشاوره قبل از ازدواج
 • ختم قرآن کریم بعد از دو سال تلاوت روزانه
 • تیم والیبال بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان در خانه حریف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشگی نشد
 • سایت پرسمان پاسخگویی به سوالات دانشجویان
 • گزارش،تصویری از نمایشگاه انارگل و مراسم شب یلدا
 • گزارش تصویری از تریبون آزاد دانشحویی سازش باغرب آری یاخیر
 • دانشجو روزت مبارک
 • ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد
 • نهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه هرمزگان
 • ثبت نام ازدواج دانشجویی
 • جشــن قرآني "رحـمـة للعالمين"
 • کانون خیریه سم سم
 • مدال‌آوران و قهرمانان کاروان ورزشی
 • فعالیت نمایشگاه‌ کتاب «چهل سال عزّت» از ۲۶ آبان در دانشگاه هرمزگان
 • دموكراسي در ايران وآمريكا
 • دورهمی صمیمانه در جمع دانشجویان خوابگاه پردیس باحضور حجت الاسلام قبله
 • برگزاری اولین مراسم شبی با شهدا در سال تحصیلی جدید
 • مراسم عزاداری شب شهادت حضرت رقیه(س) در هیئت محبین اهل بیت دانشگاه هرمزگان با سخنرانی حجت الاسلام شیخ زارع و مداحی کربلایی امیر شهابی برگزار شد.
 • مراسم وداع بامحرم با حضور پر شور دانشجویان در مسجد باقرالعلوم (ع) ودرجوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.
 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان
 • برگزاری جشن بیعت
 • یادواره شهدای گمنام دانشگاه هرمزگان
 • مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام
 • آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهیان
 • برگزاری مراسم شب قدر بیست و یکم
 • برگزاری مراسم شب قدر
 • سفره ی افطار دانشجویی
 • برگزاری کرسی آزاد اندیشی
 • برگزاری جشن بزرگ مبعث
 • برگزاری مراسم اعتکاف
 • ثبت نام اعتکاف دانشگاهیان
 • مراسم شهادت حضرت فاطمه(س)
 • برگزاری مراسم شبی با شهدا
 • برگزاری مراسم شبی با شهدا
 • بالای صفحه