صفحه اصلي > دانشجویان دانشگاه هرمزگان > سیاسی > انتخابات 
 


 

پیروزی تاریخی والیبال ایران برابر آمریکا/ حماسه‌ای دیگر از پنجه‌ طلاها

تیم ملی والیبال ایران در حالی که محمد موسوی بهترین مدافع لیگ جهانی را در ست نخست به خاطر مصدومیت از دست داده بود در دیدار برابر آمریکا شجاعانه بازی کرد و در ست پنجم حریف قدرتمند خود را شکست داد.
پیروزی تاریخی والیبال ایران برابر آمریکا/ حماسه‌ای دیگر از پنجه‌ طلاها

تیم ملی والیبال ایران در حالی که محمد موسوی بهترین مدافع لیگ جهانی را در ست نخست به خاطر مصدومیت از دست داده بود در دیدار برابر آمریکا شجاعانه بازی کرد و در ست پنجم حریف قدرتمند خود را شکست داد. این برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران بود که ملی‌پوشان کشورمان موفق شدند حریف قدرتمندی چون آمریکا را به زانو درآورند و به پیروزی برسند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم های ملی والیبال ایران و آمریکا در ادامه رقابتهای جام قهرمانان قاره ها به مصاف یکدیگر رفتند. در این بازی که از ساعت 6:40 امروز شنبه در سالن مترو پولیتن شهر توکیو برگزار شد تیم ایران با حساب 3 بر 2 آمریکا را شکست داد.

خولیو ولاسکو در این دیدار از سعید معروف، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، عادل غلامی، مجتی میرزاجانپور و فرهاد ظریف(لیرو) استفاده کرد. در آنسوی میدان هم ماتئو اندرسون، ویلیام پریدی، ماکسول هالت، کارسون کلارک، وافوتی تاوانا، میاچ کرستنسن و اریک شوجی(لیبرو) برای تیم آمریکا به میدان رفتند.

بازی خوب ایران در شروع ست نخست باعث شد خیلی زود برتری 8 بر 5 را به سود کشورمان شاهد باشیم. بازیکنان ایران با سرویس‌های خوب و دفاع روی تور عالی خود آمریکا را از ابتدا تحت فشار قرار دادند و حریف را به دنبال خود کشیدند. بعد از اینکه ایران برتری 12 بر 8 را روی تابلو ثبت کرد سرمربی تیم حریف درخواست تایم اوت کرد تا شکاف ایجاد شده را با تدابیری تازه کاهش دهد. در حالی که ایران 15 بر 12 از حریف پیش بود دو اشتباه متوالی از بازیکنان کشورمان حریف را به امتیاز 14 رساند اما پس از آن اندرسون سرویس خود را به تور زد تا ایران در استراحت دوم فنی 16 بر 14 پیش بیافتد.

در ادامه روند دو تیم ادامه پیدا کرد و زمانی که عادل غلامی توانست اندرسون را دفاع کند تا ایران 20 بر 17 پیش بیافتد بار دیگر سرمربی تیم آمریکا تقاضای تایم اوت کرد. پس از آن حریف دو امتیاز متوالی گرفت و آسیب دیدگی مچ پای موسوی شوک بزرگی به تیم ایران بود که باعث شد تشکری جای وی به میدان بیاید. یک خطای نابهنگام از رحمان داودی دو تیم را در امتیاز 23 برابر کرد. بازی دو تیم بسیار حساس شده بود که در نهایت یک دفاع عالی از آرمین تشکری