صفحه اصلي > دانشجویان دانشگاه هرمزگان > سیاسی > انتخابات 
 


 

ايران به دور نهايي ليگ جهاني واليبال صعود کرد

يم ملي واليبال ايران در هفته ششم مسابقات ليگ جهاني واليبال براي دومين بار لهستان را شکست داد و با کسب 19 امتياز از دور مقدماتي جواز حضور در مرحله نهايي اين مسابقات را دريافت کرد.
ايران به دور نهايي ليگ جهاني واليبال صعود کرد

تيم ملي ايران در ششمين هفته ليگ جهاني واليبال براي دومين بار ميزبان لهستان بود. ملي پوشان ايران که پيش از اين 16 امتياز از دور مقدماتي اندوخته بودند، براي صعود به مرحله نهايي اين مسابقات تنها به دو امتياز ديگر نيازداشتند. ان ها مصمم بودند تا با يک نمايش تماشايي در خانه بار ديگر لهستان را شکست دهند و جشن نخستين صعود خود را به دور نهايي ليگ جهاني برگزار کنند. اين اتفاق با برتري قاطع 3-0 رخ داد.

در نخستين روز ماه مبارک رمضان گوش تا گوش سالن 12 هزار نفري مملو از هواداراني بود که مثل همشه براي تشويق بلندقامتان والبيال ايران از ساعتي قبل تمام سکوها را پر کرده بودند. همه آمده بودند که جشن رمضان را در کنار جشن صعود والبيال ايران برگزار کنند. روزه داران در حال تماشاي تمرين گرم کردن واليباليست ها افطار کردند و همراه با نواي دلنواز اذان از صميم قلب براي موفقيت تيم ملي واليبال دعا خواندند.

در اين مسابقه اگرچه همچنان تذکرهايي درباره ممنوعيت ورود بانوان داده شده بود، اما تعداد بيشتري از خانم ها توانستند از نزديک بازي را تماشا کنند. مجموعا حدود 50 خانم به احتساب هواداران تيم لهستان در سالن حضور داشتند و همين کافي بود تا فضاي سالن 12 هزار نفري آزادي مطابق با قوانين فدراسيون جهاني تک جنسيتي نباشد.

تيم ملي واليبال ايران در اين مسابقه با پيراهن سوم خود يعني لباس يکدست سورمه اي به ميدان رفت. در مقابل لهستاني ها لباس يکدست سفيد به تبعيت از پرچم خود پوشيده بودند.

تيم ايران با ترکيب سعيد معروف، عادل غلامي، مجتبي ميرزاجانپور، شهرام محمودي، فرهاد قائمي، سيد محمد موسوي و فرهاد ظريف بازي را آغاز کرد. براي لهستان هم با ترکيب نواکوشي، وينارسکي، کونارسکي، ورونا، باسزک به ميدان رفت.

ست نخست: 25-22ايران

تيم ملي ايران شروعي طوفاني داشت. نخستين سرويس لهستاني ها که به تور رفت کافي بود تا طبل نبرد ارتش ايران نواخته شود. ايران روي بازي سازي هاي معروف و پرواز هاي طلايي محمودي خيلي زود چهار امتياز گرفت. بازيکنان ايران دريافت بسيار عالي داشتند. در عوض ضعف حريف را در دريافت شناسايي کرده بودند. بازيکن شماره 21 حريف نمي توانست سرويس هاي موجي بازيکنان ايران را مهار کنند. بازيکنان ايران هم با آناليز خوب کادر فني روي او فشار مي آوردند. بازي خوب سرعتي از تيم ايران و دفاع روي تور سه نفره و عالي از شاگردان کواچ موجب شد که وقت استراحت فني نخست با امتياز 8 بر 3 به سود ايران تمام شود. جو سالن تماما به سود ايران بود. صداي تشويق ها تماشاگران به حدي بود که صداي خبرنگاران به يکديگر نمي رسيد. بازيکنان لهستان در اين شرايط امار اشتباه زيادي در سرويس داشتند. تک دفاع محمودي کونارسکي را همچنان ناکام گذاشته بود. ايران 12 بر 6 از حريف پيش افتاده بود. لهستاني ها حرفي براي گفتن نداشتند. آنتيگا هر دو وقت استراحت را در امتياز 14 گرفت. دفاع روي تور ايران به خوبي مهاجم حقيقي تيم لهستان را شناسايي مي کرد و اين موضوع برد ايران را به همراه داشت. دفاع ايران عالي بازي خواني مي کرد. در عوض سرويس هاي ايران منطقه پنج زمين حريف را نشانه گرفته بود. ايران 16 بر 10 وقت استراحت فني دوم را برد. سرمربي لهستان دست به دو تعوضيه برد تا در دفاع تيمش را تقويت کند. ميرزاجانپور با هوشمندي خود نهايت استفاده را از دريافت ناقص حريف مي برد. تمام پاس هاي کوتاه معروف براي موسوي امتياز مي آورد. ظريف عالي دريافت مي کرد و بيخود نبود که سرمربي اينقدر روي حضور او د ر مسابقات تاکيد داشت. ايران همچنان با اختلاف 7 امتياز از حريف پيش بود که کواچ مهدي مهدوي را فراخواند. آرمين تشکري هم به جاي موسوي به ميدان رفت. سرعت جا به جايي غلامي در دفاع روي تور عالي بود. بازي موثر او کاملا اسپکرهاي حريف را نااميد کرده بود. آمار اشتباه لهستان در سرويس بسيار بالا بود. ژيگالو پاوسر تعويضي و کهنه کار لهستان مثل معروف با يک جاي خالي سعي کرد تا دفاع روي تور ايران را تحت تاثير قرار دهد. در دقايق پاياني ست نخست لهستان روي سرويس هاي موجي تمرکز کرد و تا حدي دريافت ايران را به اشتباه وادار کرد. همين موضوع اختلاف امتيازها را کاهش داد. عجله بازيکنان ايران براي اسپک زدن موجب شد تا قدري اشتباه ها زياد شود. پاسور دوم لهستان عالي کار مي کرد. کواچ در امتياز 24 بر 22 سرانجام وقت استراحت گرفت تا ايران بازي را از دست ندهد. سرانجام موسوي با غائله خاتمه داد و با اسپک تماشايي خودش موجب شد ست نخست 25 بر 22 به سود ايران تمام شود.

ست دوم: 25- 20 ايران

ايران در ست دوم قدري حريف را دست کم گرفت. لهستان در ست دوم دو دهنده بازي را چرخاند و با سرويس هاي موجي کار را دنبال کرد. پاسور اين تيم از منطقه سه بازي را دنبال مي کرد. تمرکز دفاع لهستان روي اسپک هاي شهرام محمودي بود. لهستان 4 امتياز پيش افتاد. اما برخورد شهرام محمودي و وينارسکي موجب شد تا قطر پاسور ايران از ناحيه مج پا احساس مصدوميت کند. آسيب ديدگي او جدي بود. سعيد معروف و ساير بازيکنان او را به کنار ميدان بردند تا سيامک افروزي به مداواي او بپردازد. امير غفور به جاي محمودي به ميدان رفت. 6 بر يک به سود لهستان بود که کواچ دريافت وقت استراحت کرد. تشويق هاي مستمر تماشاگران ايران موجب شد تا بازيکنان ايران يکبار ديگر به خود بيايند. چند دفاع تکنفره از موسوي کافي بود تا فاصله امتيازها کم شود. غفور که در اين دوره از مسابقات زياد فرصت بازي پيدا نکرده بود انگيزه زيادي داشت تا در اين مسابقا بازهم توانايي هاي خود را نشان دهد. وقت استراحت فني نخست 8 بر 5 به سود لهستان تمام شد. محمودي نمي توانست به بازي برگردد. سيامک افروزي با اشاره اين مضوع را به کادر فني گفت. همه نگاه ها متوجه فور و اسپک هايش بود. همچنان لهستان با اختلاف سه امتياز پيش بود. معروف تمرکز پاس هاي خود را به منطقه چهار و دست فرهاد قائمي برده بود. کونارسکي در ست سوم عالي کار مي کرد. او بارها خط دفاعي ايران را شکست. کواچ عبادي پور را جاي ميرزاجانپور به ميدان فرستاد تا دريافت ايران تقويت شود. عادل غلامي مثل هميشه کم نوسان ترين بازيکن ايران بود. سيد محمد موسوي از بازي خارج شد و کنار محمودي رفت تا از او دلجويي کند. سعيد معروف در طول بازي مدام با موسوي حرف مي زد. غفور عالي اسپک ميزد و موسوي تماشايي دفاع مي کرد. ايران سرانجام در امتياز 13 از حريف جلو افتاد. يک بازگشت شکوهمند تشويق تماشاگران و محمودي را به همراه داشت. از زماني که غفور به ميدان آمده بود معروف هيچ پاسي را به او نداد. با اين کار دفاع حريف را به تله غفور انداخت. حملات ايران با ميرزاجانپور و عبادي پور ادامه داشت. آبشارهاي عبادي پور نرم در زمين حريف مي نشست. او پس از ورود به زمين خوب کار مي کرد. ايران وقت استراحت دوم را 16 بر 13 برد. امير غفور بعد از وقت استراحت فني دوم مهاجم اول ايران شد. اسپک هاي قدرتمند او همچنان ايران را در حاشيه امنيت برتري سه امتيازي نگاه داشته بود. آمار سرويس هاي اشتباه در امتيازهاي پاياني ست دوم باز هم زياد شد. آنتيگا در امتياز 24 بر 20 وقت استراحت گرفت. به نظر نمي رسيد لهستان بتواند به بازي برگردد. 25 بر 20 ست دوم هم به سود ايران تمام شد. ايران در ست دوم نشان داد که واقعا يک تيم است. واليباليست هاي ايران در غياب شهرام محمودي بازي باخته را بردند. بعد از ست دوم غفور کنار محمودي رفت و او را در آغوش کشيد.

ست سوم: 25 بر 22 ايران

در ست سوم ايران به ميدان آمد تا کار لهستان را يکسره و تکليف صعود را مشخص کند. دفاع عادل غلامي همجنان براي ايران امتياز مي آورد. در مقابل کونارسکي موثرترين مهره لهستان با اسپک هاي خوب خود از منطقه دو اجازه نمي داد اختلاف ها زياد شود. امير غفور حالا علاوه بر اسپک در دفاع هم موثر بود. اختلاف به عدد 4 رسيد. ايران در آستانه پيروزي بود. نيکا به جاي وينارسکي به ميدان رفت. لهستان اين ست هم تغيير آرايش داشت. حالا تيم ايران با دريافت هاي ميلادعبادي پور و حملات موسوي و غفور امتياز مي گرفت. کونارسکي اما انگار تازه از خواب بيدار شده بود او آبشارهاي بسيار پرسرعتي مي زد. تيزهوشي سعيد معروف و جاي خالي فوق العاده او در انتهاي زمين حريف بار ديگر توانايي هايش را به رخ پاسور حريف کشاند و يکي از تماشايي ترين صحنه هاي ليگ جهاني را پديد آورد. سردفاع لهستان به يک سوم دفاعي نزديک شده بود و معروف با تيزهوشي توپ را در منتطقه چنج زمين حريف نشاند. تمام سرويس هاي ژيگالو در اين مسابقه به بيرون رفته بود. ايران با اختلاف سه امتياز پيش بود. سعيد معروف باز هم با تيزهوشي خود تمام دفاع روي تور حريف را تحقير کرد. او سايه توپ را زد تا در ناباوري کادر فني توپ بين دست بازيکنان لهستان به زمين بخورد. آبشار امير غفور امتياز 14 را به ارمغان آورد. ايران در آستانه صعود به دور نهايي ليگ جهاني قرار داشت. موسوي بالاخره کونارسکي را هم دفاع کرد تا لهستان ديگر حرفي براي گفتن نداشته باشد. سالن غرق در شادي و شور بود. لحظات تاريخي براي واليبال ايران رقم مي خورد. يک اشتباه از عبادي پور و توپ گيري خوب از لهستاني ها کافي بود تا دو تيم در امتياز 15 برابر شوند. اما پاس هاي کوتاه معروف براي موسوي همچنان تير خلاص لهستان بود. وقت استراحت فني دوم هم با امتياز 16 بر 15 به سود ايران تمام شد.

پس از تايم اوت ايران دو امتياز پياپي به دست آورد تا اختلاف امتياز سه حاشيه امنيتي براي شاگردان کواچ ايجاد کند. اختلاف سه تا امتيازي اما ديري نپاييد. مهدوي جاي معروف وارد زمين شد و آرمين تشکري هم به زمين آمد اما سرويس را از دست داد. تشکري هم در حمله دفاع شد و لهستاني‌اختلاف امتياز را جبران کردند و کار در امتياز 19 مساوي شد. تساوي تا امتياز 20 ادامه پيدا کرد، اما ايران دو امتياز ديگر به دست آورد. اين ست در پايان 25 بر 22 به سود ايران رقم خورد.

ايران در حالي به فينال رقابت‌ها صعود کرد که کارشناسان پيش بيني مي‌کردند ايران با توجه به ميزبان بودن ايتاليا و اضافه شدن يک سهميه بتواند به فينال صعود کند، اما شاگردان کواچ با پيروزي دوم برابر لهستان دومي خود را در گروه قطعي کردند و حالا حتي ممکن است ايتاليا را نيز از صدر به پايين بکشند.

 • تاریخ درج خبر: يکشنبه ٨ تير ١٣٩٣
 • شماره خبر: ٣٧٨٧٨٦
 • تعداد بازدید: 6624
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پربازديد ترين
 • بزرگداشت هفته دفاع مقدس ( 28987 )
 • نقش هدایت تحصیلی وشغلی با توجه به ویژگی های فردی (استعداد ها ،علائق،جنسیت) ( 28955 )
 • پرواز به مقصد آسمان ( 19834 )
 • برگزاری اولین کارگاه نشریات دانشجویی دانشگاه هرمزگان ( 19498 )
 • سرپرست جدید دانشگاه هرمزگان منصوب شد. ( 19202 )
 • همایش دانشجو و توسعه ی سیاسی و اجتماعی برگزار گردید ( 18799 )
 • آیین تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهدا همزمان با شروع ایام مبارک دهه فجر در دانشگاه هرمزگان برگزار شد ( 18661 )
 • برگزاری نشست مهدویت ( 18493 )
 • اولین همایش فرهنگ و شعر عاشورایی (هم نوا با نی نوا) ( 18444 )
 • مفهوم وتبارشناسی تاریخی جنبش دانشجویی ( 17873 )
 • گران قیمت ترین گوشی موبایل در جهان / تصاویر ( 17559 )
 • سبک زندگی دانشجویی١ ( 17129 )
 • گزارش نهایی سانحه جاده قم منتشر شد/ معرفی مقصران حادثه مرگبار ( 17127 )
 • دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی-سطح منطقه ای ( 17124 )
 • گرافیک: نصب هرگونه وعده دروغ، پیگرد الهی دارد ( 17043 )
 • اولین همایش فرهنگ و شعر عاشورایی "هم نوا با نی نوا" برگزار گردید. ( 16960 )
 • همایش استانی هفته ی وحدت اسلامی ( 16807 )
 • آنچه غرب کم داشت... ( 16781 )
 • مطالعات آمریکاشناسی-حوزه اقتصادی ( 16754 )
 • تریبون آزاد/گفتگوی آزاددانشجویی ( 16597 )
 • آخرين مطالب
 • مراسم بزرگداشت شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی
 • کارگاه مشاوره قبل از ازدواج
 • ختم قرآن کریم بعد از دو سال تلاوت روزانه
 • تیم والیبال بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان در خانه حریف بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشگی نشد
 • سایت پرسمان پاسخگویی به سوالات دانشجویان
 • گزارش،تصویری از نمایشگاه انارگل و مراسم شب یلدا
 • گزارش تصویری از تریبون آزاد دانشحویی سازش باغرب آری یاخیر
 • دانشجو روزت مبارک
 • ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد
 • نهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه هرمزگان
 • ثبت نام ازدواج دانشجویی
 • جشــن قرآني "رحـمـة للعالمين"
 • کانون خیریه سم سم
 • مدال‌آوران و قهرمانان کاروان ورزشی
 • فعالیت نمایشگاه‌ کتاب «چهل سال عزّت» از ۲۶ آبان در دانشگاه هرمزگان
 • دموكراسي در ايران وآمريكا
 • دورهمی صمیمانه در جمع دانشجویان خوابگاه پردیس باحضور حجت الاسلام قبله
 • برگزاری اولین مراسم شبی با شهدا در سال تحصیلی جدید
 • مراسم عزاداری شب شهادت حضرت رقیه(س) در هیئت محبین اهل بیت دانشگاه هرمزگان با سخنرانی حجت الاسلام شیخ زارع و مداحی کربلایی امیر شهابی برگزار شد.
 • مراسم وداع بامحرم با حضور پر شور دانشجویان در مسجد باقرالعلوم (ع) ودرجوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه برگزار گردید.
 • ثبت نام عتبات دانشگاهیان
 • برگزاری جشن بیعت
 • یادواره شهدای گمنام دانشگاه هرمزگان
 • مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام
 • آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهیان
 • برگزاری مراسم شب قدر بیست و یکم
 • برگزاری مراسم شب قدر
 • سفره ی افطار دانشجویی
 • برگزاری کرسی آزاد اندیشی
 • برگزاری جشن بزرگ مبعث
 • برگزاری مراسم اعتکاف
 • ثبت نام اعتکاف دانشگاهیان
 • مراسم شهادت حضرت فاطمه(س)
 • برگزاری مراسم شبی با شهدا
 • برگزاری مراسم شبی با شهدا
 • بالای صفحه